Земля

«Розлом Сан-Андреас» може стати катастрофічною реальністю для США, вважають експерти

Останнім часом американський розлом Сан-Андреас, «який узяв участь» в однойменному фільмі-катастрофі, веде себе вкрай нестабільно, викликаючи тривогу у сейсмологів. Ті заявляють, що поштовхи, які трясуть Каліфорнію, розташованої на розломі, тільки провісники цього катастрофічного землетрусу.

Розлом Сан-Андреас давно привертає увагу режисерів всіх мастей, які знімають з його «участю» фільми-катастрофи. Останнім часом, заявляють дослідники, найгірші сценарії можуть збутися і американці на собі наживо відчують наслідки катастрофи Сан-Андреаса.

Минулий тиждень для каліфорнійців пройшов в тривозі. Підземні поштовхи розлому в 3-4 бали були відчутні навіть за 100 км від епіцентру – в Сан-Франциско. Сейсмологи вважають, що це лише передвісники більш сильного землетрусу, так як останній найсильніший поштовх більше 4 балів стався в акурат над розломом Сан-Андреас на глибині 4 кілометрів. Експерти попереджають жителів Каліфорнії про можливу евакуацію.

За останній тиждень у районі розлому сталося понад 130 підземних поштовхів. Експерти повідомляють, що літосферні плити в цьому регіоні вкрай нестабільні і знаходяться в постійному русі, що незабаром призведе до вибуху і земля здригнеться від потужного землетрусу.

Кнопка «Наверх»