Екологія

У Кенії отруйний бур’ян перетворили на джерело чистої енергії

Використання чагарнику для виробництва «зеленого» палива являє сприятливу зміну ситуації для сільських жителів.

В отруйного чагарника, який вбивав кіз і був бідою жителів Східно-Африканської рифтової долини, тепер є нова головна функція: чисте паливо, яке освітлює будинок і допомагає заробити сільським жителям до 1000$ в рік.

Один з фермерів у Marigat придумав, як боротися з бур’яном Prosopis juliflora, підвидом мескитового дерева, його ж зброєю. Щільний чагарник, який може виростати до 12 метрів заввишки, поширився в регіоні, зіпсувавши пасовища і отруївши домашню худобу.

Тепер чагарник, званий місцевими матенге, збирають і продають в якості палива для електростанції, яка вперше подала електрику в деякі сільські будинки і скоротила відключення енергії в інших.

Використання чагарнику на паливо являє сприятливі зміна ситуації для сільських жителів, які п’ять років тому зіткнулися з економічним крахом після того, як суд відмовився розглядати справу, спрямовану на те, щоб змусити уряд очистити землі від агресивної рослини і компенсувати пастухам втрати.

Велика частина півмільйонного населення округу Baringo, який простягнувся на 11000 квадратних кілометрів, є пастухами.

Бур’ян був спочатку введений в регіоні приблизно 25 років тому урядом Кенії і Організацією ООН з питань продовольства і сільського господарства як вітрозахисне насадження, щоб скоротити ерозію і уповільнити опустелювання. Але посадка агресивних рослин призвела до небажаних наслідків. Коли кози з’їдали стручки матенге, насіння застрягали в яснах тварин, отруюючи їх, а довгі і глибокі коріння чагарнику вростали в фундаменти будинків, руйнуючи їх.

Тепер здатність рослини швидко поширюватися і відновлюватися приносить дохід багатьом сільським жителям, які збирають її і продають в якості біопалива на повністю оновлене енерговиробляюче підприємство в Marigat.

Cummins Cogeneration Kenya Ltd. уклала співпрацю з урядом, щоб побудувати виробниче підприємство на ділянці в 6 га в даному регіоні. Дане підприємство є першим в країні, яка використовує матенге для отримання електрики. Компанія платить 2 кенійських шилінга (близько 0,02$) за кілограм матенге і очікує, що кожен з сільських постачальників буде заробляти приблизно 1000$ щорічно.

Проект спрямований на вироблення 12 мегават електрики щорічно протягом наступних 20 років.

Cummins Cogeneration інвестує приблизно $22 млн. підприємства по спалюванню матенге в регіоні, а також інших регіонах узбережжя Кенії і в Південному Судані. Підприємства націлені на отримання 60% електрики отруйного чагарнику.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button