Екологія

Новий метод швидко визначає рівень забруднення ґрунту нафтою

Розроблено новий метод для визначення нафто забруднень без лабораторних випробувань.

Image by Rudy and Peter Skitterians from Pixabay

Сьогодні, щоб знайти забруднення нафтою, зазвичай використовують прямі інструментальні методи, наприклад, інфрачервону спектрофотометрію: для неї потрібен відбір проб і їх лабораторне дослідження. Зазвичай це займає кілька днів і вимагає дорогої апаратури.

Для нового експрес-методу не потрібна лабораторія, його можна використовувати прямо на місці передбачуваного забруднення. Він за кілька годин знаходить точні межі та ступінь забруднення.

“Метод за непрямими показниками ґрунту — по електроопору визначає ступінь його забруднення. Сутність і наукова новизна в тому, що, не відбираючи проб ґрунту і не відвозячи їх в лабораторію, в натурних умовах ми визначаємо межі та ступінь забруднення. Шляхом того, що у нафтопродуктів високий опір, виходить зона підвищеного опору, ми її знаходимо, потім в межі цієї зони за допомогою датчиків визначаємо, який коефіцієнт забруднення. Все виходить дуже оперативно, буквально за дві години” – розповідає Євген Шабанов, Розробник, доцент кафедри будівельного виробництва та експертизи нерухомості Куздту.

Наразі автори нової роботи планують розробити мобільний приладово-вимірювальний комплекс оперативного моніторингу забруднень ґрунту: його зроблять на основі описаної методики.

Новий комплекс буде зчитувати та обробляти дані на місці. Їм можна забезпечити наглядові органи для оперативного виявлення природоохоронних порушень. Також розробка допоможе промисловим підприємствам при ліквідації забруднень ґрунтів нафтопродуктами.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments