Земля

У китів існують діалекти і “культура”

Відомо, що вчені виявили у кашалотів ряд діалектів, які відрізняють один клан від іншого. Також наукові співробітники, що працюють на базі Університету Дальхаузі (Канада) з’ясували, що тварини мають властивість вчитися звуків один від одного, а не успадкують здатність видавати їх генетичним шляхом.

10-09-15-foto-600x450-1

За словами фахівців, незважаючи на те, що китоподібні проживають недалеко один від одного, кожен з кланів має особливий «діалект». Зазначимо, що таке явище досить важко зустріти в світі, в основному воно характерне для культури людини. Люди вчаться говорити, спілкуючись з близькими, саме у зв’язку з цим люди, які знаходяться поруч населених пунктів можуть взагалі не розуміти один одного.

Версія про «культуру» кашалотів перевіряється дослідниками вже два роки. Вони записують так звані розмови китів, а також фотографують хвости: унікальність форми є відмітною ознакою.

Читайте також: 

Після збору даних фахівці в галузі біології завантажили інформацію в комп’ютер і намагалися зрозуміти, як виникли індивідуальні акценти. З’ясувалося, що найбільш правдоподібною виявилася модель соціального навчання – тварини навчаються у більш дорослих особин і вибирають варіанти звуків, поширені в клані. Саме відповідним чином формуються діалекти і у людей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button