Здоров'я

Рання сивина: причини, лікування, профілактика

Благородна сивина прикрашає будь-якого чоловіка. Доказом служить популярність таких акторів, як Колін Фаррелл, Джордж Клуні, Пірс Броснан. Але що робити, якщо срібло у волоссі виявилося в ранньому віці. Варто хвилюватися про стан свого здоров’я і починати лікування?

Зазвичай поява сивини – це нормальний фізіологічний процес. За статистикою, зміна кольору волосся зачіпає більше 74% людей у віці старше 45 років. У чоловіків сивина спочатку торкається підборіддя і скроні і після цього просувається до потилиці, а у жінок вона може з’явитися відразу на маківці.
Цікаво
Викликає інтерес той факт, що вік знайомства з подібною зміною волосся залежить від расової приналежності. Представники негроїдної раси, швидше за все, помітять сивину після 50, європейці – після 30, а азіати – у 35 років.

Більшість чоловіків не надто переймаються, знайшовши у себе біле волосся, але для жінок, які прагнуть виглядати молодше своїх років, сивина – справжня трагедія. Марно видаляти дратівливі волоски. На їх місці виростуть такі ж, так як в цибулині залишаться неповноцінні меланоцити. Це клітини шкіри, відповідальні за вироблення меланіну. Який, у свою чергу, є природним темним ферментом.

Фактори, що провокують поява ранньої сивини

Стрес або сильне емоційне переживання. Всі ми пам’ятаємо знаменитий фільм «Вій», де головний герой посивів за одну ніч від страху. Дійсно, якщо людина постійно хвилюється, нервує або боїться, то її волосся швидше втрачають пігментацію. Навряд чи це станеться миттєво, але точно прискорить процес.

Лікарі пояснюють подібний ефект формуванням внутріфолікулярних запальних процесів, порушенням циркуляції крові і, як наслідок, недостатньою доставкою меланіну у волосяну цибулину.

Незбалансоване харчування. Така причина більше притаманна жіночій статі. Часто дівчата, незадоволені своїм зовнішнім виглядом, намагаються вирішити проблему зміною раціону в бік його зменшення.

Важливо
Важливо знати, що будь-яка дієта повинна бути погоджена з профільним фахівцем. Так як нестача деяких вітамінів, мінералів і білків приводить до порушення обміну речовин і, в свою чергу, до знебарвлення волосся.

Генетична схильність. Раннє поява срібла в волоссі часто передається у спадок. Якість і кількість таких пігментів, як феомеланін і еумеланін, обумовлено генетичним кодом. А саме вони і дають жовто-червоний і чорно-коричневий кольори.

Збої в ендокринній системі організму. Це найпоширеніша причина несвоєчасної зміни кольору волосся. Такі захворювання, як цукровий діабет, гіпотиреоз, мають своїм симптомом появу сивини.

Гормони щитовидної залози впливають на функціонування всіх систем, у тому числі впливають на пігментацію. Тому неправильна робота цього органу часто призводить до зміни кольору волосяного покриву.

Вплив зовнішніх факторів. Тривале перебування на відкритому сонці, отруєння важкими металами, побічні дії лікарських препаратів призводять до виникнення проблем з волоссям.

Крім того, причинами появи ранньої сивини можуть бути онкологічні захворювання, порушення роботи нирок або печінки, аутоімунні хвороби і багато іншого.

Читайте також: 

Лікування і профілактика посивіння

Якщо ви задумали зупинити або сповільнити появу ранньої сивини, то перше, що потрібно зробити, – відвідати лікаря-трихолога. Фахівець допоможе з’ясувати причину патології і підбере правильне лікування.

Важливо знати, що повернути первісний колір не вдасться. Повернути процес втрати мелатоніну назад вчені поки не можуть. Але виконуючи прості рекомендації, можна відсунути появу знебарвлення на тривалий термін.

  1. Захистите себе від негативного впливу стресових ситуацій. Всіляко уникайте емоційних перевантажень. Спокій – це один із чинників міцного здоров’я.
  2. Збалансуйте раціон. Слід урізноманітнити своє меню. Воно повинне включати продукти, що містять всі необхідні організму вітаміни та мікроелементи.
  3. Ведіть активний спосіб життя. Періодичні фізичні навантаження корисні для підтримки хорошого стану судин. Обмін речовин дуже важливий для збереження ферментів, що відповідають за колір шкіри і волосяних покривів.
  4. Вчасно проходьте медичні обстеження. Будь-які хвороби легше лікувати на ранніх стадіях. Тому своєчасне виявлення захворювань допоможе запобігти безліч неприємних наслідків від них, в тому числі і сивину.
  5. Почніть терапію заздалегідь. При генетичній схильності можна відтермінувати появу проблеми з волоссям прийомом препаратів, що містять вітаміни Е, А, В10. Такі засоби, як «Антиседин», «Селмевіт», надають позитивний вплив на обмін речовин і володіють антиоксидантними властивостями. Існують і апаратні способи впливу на волосяні покрови. Ультразвук, дарсонвалізація, іонофорез покращують кровообіг і знімають запальні процеси.

З усього вищесказаного стає ясно, що рання сивина може бути «дзвіночком» організму про появу захворювання. Тому знебарвлення волосся не на часі – однозначно привід відвідати лікаря-трихолога.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button