Земля

Стародавні греки спеціально будували храми на місці землетрусів

Вже давно було висловлено припущення про те, що бачення дельфійського оракула на горі Парнас могли бути викликані п’янкими газами, які виривалися з надр Землі в результаті сейсмічної активності.

Нове дослідження показує, що багато інших грецьких святилищ спеціально будувалися на тріщинах, що залишилися після землетрусів по всьому Східному Середземномор’ї.

Іен Стюарт, геолог з Університету Плімута (Великобританія), у своєму дослідженні показав, що за таким принципом були обрані місця для будівництва храмів та інших споруд у Мікенах, Ефесі, Кніде і Гієраполі.

Наприклад, в Кніде, руїни якого знаходяться на південно-заході Туреччини, місцеві жителі будували храм на тому ж місці навіть після того, як землетрус руйнувало його.

Вчений стверджує, що це не було просто помилкою. Стюарт відзначає, що греки розглядали підземний світ як прихисток душі після смерті і джерело містичної сили і знань. Землетруси вважалися тоді містичними явищами, а не стихійними лихами, викликаними рухом тектонічних плит, — таким своєрідним привітом з Аїда. Історичні та геологічні записи показують, що землетруси часто відбувалися в період розквіту давньогрецької цивілізації.

Стюарт припускає, що варто подивитися на стародавні святилища в інших кінцях світу — вони могли бути також пов’язані з підземними поштовхами. У той же час геолог визнає мізерність своїх пізнань в археології. Він каже, що його робота насамперед має спровокувати інших, більш кваліфікованих дослідників на заняття цією темою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments