Земля

У кого найкращий слух

У ході еволюційної гонитви кажанів з міллю, комахи отримали високочутливий слух, який дозволяє їм виявляти хижаків під час полювання. Кажани, у свою чергу, не залишилися осторонь. Багато хто з них «шумить» за межею того, що можуть почути їхні потенційні жертви. Але в ході останніх досліджень, вчені виявили, що існує міль, яка всерівно виграє виграє від хижаків. Велика воскова міль (Galleria MELLONELLA) вловлює звуки з частотою до 300 кГц. Це більше, ніж може будь-яке інше створіння, відоме науці. Звуки кажана не можуть дати більш високу частоту.

Незвичайний слух воскової молі був виявлений інженером-акустиком Джеймсом Віндвіллом з Університету Стратклайд і Ханною Моїр, біоакустиком з університету Лідс.

Слухова система даного виду молі досить проста. Вона складається з мембрани, яка пов’язана з чотирма рецепторними клітинами. Віндвілл і Моїр відтворили звуки, які могли б вловити комахи. За допомогою лазера вони вивчили слухові мембрани, а за допомогою електрода виміряли активність слухових нервів молі. Виявилося, що слух молі найкраще працює з частотою 80 кГц. Тим не менше, навіть при частоті в 300 кГц, а це найвища частота яку тестували вчені, мембрани ворушилися, і слухові нерви передавали сигнали.

Попередній рекорд слухової чутливості належав північноамериканському шовкопряду, який міг вловити звук з частотою до 150 кГц. Тим не менш, деякі кажани здатні виробляти звуки з частотою 212 кГц. Але велика воскова міль без особливих проблем впоратися з таким завданням.

Вчені відзначають, що відкриття здібностей цих комах означає, що тепер необхідно повторно дослідити слухові можливості деяких видів. Світові науки відомо досить багато комах з хорошим слухом, але до цього всі тести проводилися на частоті до 150 кГц. Небагато дослідних центрів обладнані приладами, здатними працювати з такою високою частотою звуку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button