Земля

Визначено найбільш кмітливі хижаки

Група зоологів з США під керівництвом Кей Холькамп провели невелике дослідження для того, щоб з’ясувати, хто з представників хижаків найбільш кмітливий. Результати експериментів опубліковані в закордонному журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

0cae300fffff6322626194778c1a03c9
Виявилося, що краще впоралися із завданням ті хижі ссавці, мозок яких відносно маси тіла більше інших. В експерименті брали участь 140 тварин, що живуть в неволі, які є представниками 39 видів дев’яти родин хижаків: котячих, мангустовых, пандових, скунсових, ракунових, псових, ведмежих і гієнових. Перед ними поставили клітку з частуванням, замкнену на звичайний засув, при цьому розмір гратчастої коробки підбирався з урахуванням розмірів тварини.

Виявилося, що із завданням краще за всіх впоралися представники сімейства ведмежих (69% вдалих спроб). Також досить хороші інтелектуальні здібності продемонстрували єнотові (54%) і куницеві (47%) а ось представникам мангустових не вдалося відкрити клітку жодного разу.

В цілому, більш великі тварини показали низькі результати, ніж хижаки менших розмірів. Вчені підсумували: головне – розмір мозку по відношенню до маси тіла. При цьому чіткої залежності між результативністю і розвитком певних часток мозку вчені не виявили.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button