Наука

У крокодилів знайшли молекули для боротьби з небезпечними інфекціями

Крокодили розробили унікальний механізм, який дозволяє їм протистояти смертельним грибковим інфекціям, поширеним у воді.

Photo by Rae Wallis on Unsplash

Біологи виявили унікальний компонент фізіології морського крокодила, який допомагає імунній системі цих рептилій виявляти і знищувати грибкові інфекції. Така система захисту дозволяє тваринам виживати в брудних водах. Відкриті допоможе створити новий метод для лікування стійких до антибіотиків грибкових інфекцій у людей.

Дослідники з університету Ла Троб встановили незвичайну активність дефензину CpoBD13, знайденого у морського крокодила. Дефензини – це різноманітні багаті цистеїном невеликі білкові молекули, які використовуються для пошуку джерел інфекції (бактерій, грибів, ряду вірусів) і активації імунітету. Це один з основних компонентів вродженої імунної системи у всіх видів рослин і тварин.

CpoBD13 морського крокодила володіє потужною протигрибковою активністю, яка опосередкована рН-залежним націлюванням на мембрану. Ці молекули надзвичайно чутливі до рівня кислотності. Залежно від рівня pH навколишнього середовища ці білки активуються або відключаються. Це дозволяє імунній системі рептилій розпізнавати, яка область або які клітини заражені, а потім атакувати і вбивати грибковий патоген.

Дослідники відзначають, що раніше в жодної тварини або рослини не був описаний подібний захисний механізм, заснований на визначенні рівня кислотності. При цьому структура CpoBD13 близька до аналогічних молекул у людини. Це означає, “їх можна використовувати як шаблон для лікування грибкових інфекцій у людей”, кажуть автори дослідження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button