Всесвіт

Зближення Юпітера і Венери в небі показали в найдрібніших деталях (фото)

На новому знімку Юпітер зліва внизу, а Венера справа вгорі. Точки поблизу Юпітера – його найбільші супутники – Європа, Ганімед, Іо та Каллісто.

Фотограф-аматор Ендрю Маккарті сфотографував зближення на небі Юпітера і Венери, показавши цю подію в найдрібніших деталях. На фотографії навіть видно чотири головних природних супутника газового гіганта.

У середу (1 березня) та четвер (2 березня) на нічному небі дві яскраві планети наблизилися одна до одної, ніби вони ось-ось зіткнуться. Юпітер, найбільша планета Сонячної системи, і Венера, один з найяскравіших об’єктів на земному небі, опинилися приблизно на ширині одного повного місяця один від одного. Протягом декількох тижнів два тіла поступово наближалися один до одного.

На новому знімку Юпітер зліва внизу, а Венера справа вгорі. Точки поблизу Юпітера-його найбільші супутники-Європа, Ганімед, Іо та Каллісто. Фото: Ендрю Маккарті

 

На новому знімку здається, що Венера і Юпітер знаходяться поруч. Можливо, так би і було, будь на одній орбіті з Венерою. Тоді люди бачили б його природні супутники неозброєним оком, у всякому разі галієві супутники. Так, теоретично Європу, Ганімед, Іо і Каллісто можна розгледіти без телескопа, але для цього потрібно дуже темне небо, без місячного світла і без пилу і ще розгледіти точки поруч з яскравим Юпітером. При цьому, планета виглядала б не як зірка, а в половину менше Місяця.

Однак, насправді, відстань між Юпітером і Землею змінюється в межах від 588 до 967 млн км. При цьому Венера — найближча до Землі планета Сонячної системи. Так само, як з іншими небесними тілами, відстань до неї залежить від орбіт Землі і Венери: найближче становить 38 млн км, а найдальше — 162 млн км.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button