Наука

Вчені: Пробіотики можуть нашкодити кишківнику

Людям для збільшення популяції «корисних» бактерій в кишківнику нерідко радять приймати пробіотики. Стверджується, що такий підхід покращує стан імунітету і ряд інших показників. Однак учені в останній час отримують все більше доказів того, що в окремих випадках пробіотики можуть, навпаки, нашкодити мікрофлорі кишківника.

Учені з різних куточків світу останнім часом стали все частіше виступати з заявами про те, що пробіотики і ферментовані продукти, які їх містять, можуть провокувати здуття, алергічні реакції, головний біль та інші проблеми. Крім того, в цілому, за твердженням фахівців, пробіотики можуть нашкодити досить чутливій екосистемі кишківника. Наприклад, фахівці із США провели дослідження, за підсумками якого з’ясували, що регулярний прийом пробіотичних добавок нерідко веде до зниження бактеріальної різноманітності в кишковій мікрофлорі, що, в свою чергу, провокує зниження сили імунної відповіді. У зв’язку з появою цих даних, автори дослідження навіть рекомендували своїм колегам ретельно зважувати всі за і проти, перед тим, як призначати пробіотики перед початком імунотерапії.

Крім усього іншого, інші дані свідчать про те, що пробіотики можуть нести шкоду людям з діабетом. Трапляється й так, що люди приймають пробіотичні препарати після курсу антибіотиків, вважаючи, що цей прийом дозволить кишківнику швидше відновитися. Однак проведене фахівцями з Ізраїлю дослідження показало, прийом таких добавок істотно знижує темпи одужання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button