Наука

Китайці знайшли спосіб загоєння ран без шрамів

Група вчених з Китаю розробила гель на основі протеїну шовку, який здатний загоювати рани, не залишаючи шрамів. Їх дослідження описано в журналі Biomaterial Science.

У своїй роботі вчені використовували речовину серицин, яке міститься в шовкових волокнах. Після вилучення з шовку вчені застосували до речовини ультрафіолетове світло і фотоініціатор для поперечного зв’язку білкових ланцюгів речовини.

У результаті вони отримали гель, який добре приростає до клітин і майже не викликає імунної реакції організму, пригнічуючи запалення і стимулюючи розвиток нових кров’яних судин. При цьому гель регулює роботу клітин шкіри таким чином, що на місці пошкодження зростає не рубцева тканина, а нова шкіра. Гель також володіє антисептичною властивістю, не дозволяючи бактеріям потрапити в рану, завдяки чому вона може швидше гоїтися.

Крім того, білки, що містяться в шовку, володіють природною біоактивністю. За словами вчених, це пов’язано з тим, що склад амінокислот шовку схожий на склад амінокислот людської шкіри.

Вчені заявляють, що їх розробка є найбільш ефективною в лікуванні ран і попередженні шрамів на сьогодні. Вони сподіваються, що після остаточного вивчення всіх властивостей нового засобу гель буде широко використовуватися в медицині.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button