Технології

У Китаї з вуглекислого газу зробили крохмаль. Вийшло в 8,5 разів швидше звичайного

У Китаї розробили дешеву методику перетворення вуглекислого газу в крохмаль: вона має невисоку собівартість компонентів і допоможе здешевити виробництво крохмалю.

Image by ivabalk from Pixabay

Група китайських хіміків під керівництвом Ма Яньхе, президента Інституту промислових біотехнологій КАН в Тяньцзіні, вирішила використовувати попередні розробки вчених, наприклад, сонячну батарею, яка на основі енергії світла розщеплює CO2 і виробляє чадний газ і водень. Вони хотіли використовувати цю систему для своєї системи перероблення вуглекислого газу в крохмаль.

Для цього автори досліджували, як проходять реакції синтезу цього вуглеводу в клітинах вищих рослин, далі вони визначили ключові ферменти, що беруть участь в процесі перетворення молекул CO2 в прості вуглеводи, а також те, як відбувається їх об’єднання в полімерні нитки крохмалю.

В результаті дослідники зібрали такий набір ферментів і умови, щоб швидко перетворювати великі обсяги CO2 в чистий крохмаль всього за чотири години.

“Нам вдалося перетворити суміш з вуглекислого газу і водню в чистий крохмаль за допомогою неорганічного каталізатора на базі цинку і цирконію, а також набору з декількох ферментів. Просторове і тимчасове розмежування їх роботи дозволило нам досягти рекордно високої ефективності вироблення крохмалю, яка в 8,5 раза перевищує типові показники такого роду для кукурудзи та інших рослин.” – розповідають автори ідеї.

Автори відзначають, що їх нова розробка має невисоку собівартість компонентів і ферментів, які потрібні для реакції. Також, на їхню думку, розробка зробить виробництво крохмалю дешевшим.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button