Технології

Вчені запустили в космос рій з 100 мініатюрних супутників

Понад 100 мініатюрних супутників Sprite масою 5 грамів кожен запущені в космос з борту американського космічного апарату KickSat 2, повідомив його розробник Зак Манчестер.

Сам супутник KickSat 2, створений в університеті Корнелл, був виведений на орбіту в лютому з борту вантажного корабля Cygnus після від’єднання від МКС. Всередині нього знаходилися 104 мініатюрних супутників Sprite у вигляді чіпа – пластини розміром 3,5 на 3,5 сантиметра і масою 5 грамів з радіопередавачем. Перша спроба запуску 104 супутників Sprite з борту апарату KickSat 1 в 2014 році була невдалою.

Мініатюрні супутники в майбутньому зможуть використовуватися для вирішення наукових завдань.

Манчестер на своїй сторінці у Twitter повідомив, що команда на запуск рою з 104 мініатюрних супутників Sprite була видана з Землі 19 березня, і попросив радіоаматорів по всьому світу інформувати його про прийом сигналів з них. Пізніше астроном Сес Басса підтвердив надходження сигналів з супутників.

Манчестер також зазначив, що радіоаматорам варто поквапитися почути сигнали, оскільки мініатюрні супутники швидко знижуються і незабаром згорять в атмосфері.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button