Всесвіт

Земля і Венера могли утворитися, “наїжджаючи” один на одного знову і знову

Вчені з лабораторії Місяця і планет при Університеті Арізони виявили, що Земля і Венера могли утворитися, стикаючись один з одним. Результати дослідження публікує The Planetary Science Journal.

Дослідники виявили, що планети, які знаходяться у внутрішній частині Сонячної системи (Меркурій, Венера, Земля, Марс), ймовірно, з’явилися в результаті повторюваних зіткнень. Нова робота кидає виклик традиційним моделям формування планет. У своїй роботі астрофізики використовували Машинне навчання і моделювання гігантських зіткнень.

При формуванні планет хмари нерівних астероїдів і уламків космічних тіл перетворюються в акуратні та круглі планети. Нещодавно вчені з’ясували, що цей процес, ймовірно, був більш безладним і складним, ніж вважалося раніше.

Планети земної групи внутрішньої Сонячної системи в масштабі. Надано: Lsmpascal – Wikimedia Commons.

Отримані дані кидають виклик загальноприйнятій точці зору, згідно з якою зіткнення між більш дрібними будівельними блоками змушують їх злипатися, а з часом повторювані «наїзди» призводять до збільшення кількості нового матеріалу на наростальній планеті-немовляті.

Замість цього автори пропонують і демонструють докази нового сценарію  “зіткнення — втеча — повернення”. Вчені вважають, що допланетні тіла дуже довго подорожували по внутрішній Сонячній системі, врізаючись і відштовхуючись один від одного, знову і знову, з кожним разом цей процес сповільнювався. Автори роботи пояснюють, що найбільше цей процес схожий на гру в більярд.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button