Технології

Вчені створили самовідновлюючий пластик

Вчені з університету Пенсільванії створили самовідновлюючий за допомогою води пластик. Винайдений матеріал пластичний у воді і дуже міцний, коли висихає.

04-09-15-foto-600x375-1

Як зазначається у статті, опублікованій в журналі Scientific Reports, думка про можливість створення регенеруючого при попаданні у воду матеріалу прийшла дослідникам під час вивчення особливостей будови зубів у різних видів кальмарів. Справа в тому, що розташовані по колу зуби кальмара можуть ставати як дуже твердими, так і практично гелеобразними залежно від наявності води.

Вивчивши різні зразки, вони виділили формулу білків, що дозволяють зубам кальмарів відновлюватися після пошкоджень. Для того щоб отримати штучний білок з аналогічними властивостями в лабораторних умовах, вони використовували спеціальні бактерії.

Отриманий протеїн вчені перетворили в пластик, змішавши його з розчинником, який потім випарувався. Щоб перевірити властивості нового матеріалу, вони розрізали зразок навпіл, а потім з’єднали за допомогою краплі води. Вчені виявили, що оптимальною є температура води близько 45 градусів за Цельсієм (113 градусів за Фаренгейтом). Після регенерації характеристики зразка не змінилися.

26 серпня на YouTube з’явилося відео випробувань матеріалу, що володіє здатністю до самовідновлення.

Робота по його створенню ведеться на замовлення НАСА. Раніше повідомлялося про те, що вчені з британського університету в Брістолі зуміли створити самовідновлююче покриття для крил літаків.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button