Земля

У Китаї звинуватили вітер з боку Північної Кореї в поширенні коронавірусу

Жителів міста Даньдун, навпроти якого, через річку, знаходиться північнокорейський Сінийджу, закликали не відкривати вікна, щоб зупинити епідемію.

Даньдун з корейським містом Сінийджу, що лежить на іншому березі, з’єднує міст китайсько-корейської дружби

Влада китайського міста-мільйонника Даньдун, який розташований прямо на південно-західному кордоні з Північною Кореєю (їх розділяють Річка Ялуцзян і міст китайсько-корейської дружби), допустили, що в підозрілому зростанні числа нових випадків коронавірусної інфекції винні сусіди. Вірніше, вітер, який дме з боку КНДР, пише Bloomberg.

Місто знаходиться в стані локдауна з кінця квітня, проте люди продовжують заражатися. Причому, згідно з даними місцевого центру з контролю за захворюваннями, більшість пацієнтів, виявлених за минулий тиждень, не покидали межі своїх будинків принаймні за чотири дні до того, як у них діагностували Covid-19.

В результаті не вдається встановити ланцюжок передачі патогену, зазначає ЗМІ. І влада не знайшла нічого кращого, ніж рекомендувати людям, що живуть біля набережної, частіше тестуватися і не відкривати вікна, щоб вітер не приніс їм інфекцію.

Міст між Китаєм і Північною Кореєю. Відстань від станції до станції — два з половиною кілометри

Історія з поширення коронавірусу в КНДР теж дивовижна. Поки світ два з половиною роки боровся з пандемією, розробляв вакцини, по кілька разів вводив і скасовував обмеження, проходив ревакцинацію, в Північній Кореї говорили, що Covid-19 у них немає. І про спалах “невідомої лихоманки” вперше повідомили в середині травня.

Число хворих вже перевищило чотири з гаком мільйони, за указом лідера країни і партії Кім Чен Ина у всіх містах і повітах Республіки ввели локдаун і «надзвичайну протиепідемічну систему вищого розряду».

Китай, зі свого боку, переживає чергову хвилю коронавірусу. Там все ще діє протиепідеміологічний протокол, а жителів цілих районів таких великих міст, як Шанхай, закривають на карантин (з кінця березня на найсуворішу самоізоляцію садили весь мегаполіс).

Проте немає ніяких доказів того, що SARS-CoV-2 здатний поширюватися повітряно-крапельним шляхом на таку велику для нього відстань, яку розділяє Китайський Даньдун і північнокорейське прикордонне місто Сінийджу. До того ж віруси не особливо добре виживають під сонячним світлом і на відкритому повітрі, а люди частіше заражаються від контактів з сусідами, домочадцями і через внутрішньобудинкову вентиляцію.

Тому рекомендація влади Даньдуна не відкривати вікна зовсім може завдати шкоди: як раніше повідомляли вчені, провітрювання приміщень, навпаки, допомагає знизити ризик коронавірусної хвороби.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button