Земля

Вчені вирішили піввікову загадку появи життя на Землі завдяки фосфатам

Американські вчені зробили дуже важливе відкриття для розуміння еволюції. Фахівці вирішили піввікову загадку появи життя на Землі, вони встановили, звідки на планеті з’явилися фосфати, які, як вважалося, були в дефіциті.

Для появи перших живих організмів були потрібні високі концентрації цих речовин, однак у стародавніх водоймах спостерігався їх низький рівень. Ця проблема була поставлена близько 50 років тому і до недавнього часу залишалася невирішеною. Дослідження Вашингтонського університету проливає світло на появу життя на Землі. Вона зародилася у водоймах, розташованих у посушливих районах, де вода знаходиться в поглибленнях. Така ситуація призводить до того, що вони багаті карбонатом. Його особливість у тому, що він всмоктує в себе кальцій і залишає фосфати. Це призводить до підвищення рівня змісту саме фосфатів.

Після цього вчені вивчили схожі озера в США, Індії і Африці. Практичні результати підтвердили їх теорію і тим самим довели, що фахівці вирішили загадку появи життя на Землі. В подібних водоймах концентрація фосфатів перевищує звичайні морські показники в 50 разів. Цього досить, щоб з’явилися РНК, білки, жири та інші речовини, що є основою життя. Також учені зазначають, що 4 млрд років тому на Землі була інша атмосфера, в ній було більше вуглекислого газу. З-за того вміст фосфатів у таких озерах лише збільшувався.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button