Земля

Вчені: 21 тисячу років тому Антарктида була засипана шаром попелу

Вченим встановили, що 21 тисячу років тому на Землі відбулася глобальна катастрофа, яка спровокувала останній льодовиковий період. Тоді Антарктида була засипана шаром попелу з-за сильної вулканічної активності по всій планеті.

Викиди вулканів призводять до того, що в атмосфері Землі накопичуються різні речовини, які не пускають сонячні промені на поверхню. Все це призводить до зниження температури по всій планеті і зміни клімату. Близько 21 тисячі років тому сталася активізація вулканічної активності, яка призвела до останнього льодовикового періоду. Тоді діяльність вулканів була настільки сильною, що вся Антарктида була покрита щільним шаром попелу, який пролежав багато десятиліть.

Такі дані вчені отримали після вивчення різних шарів льоду, отриманих на цьому материку. Сучасні методи аналізу дозволяють фахівцям зрозуміти безліч особливостей кліматичних та екологічних умов, що склалися багато століть тому. Таким чином можна дізнатися температуру і вологість повітря, склад атмосфери, тиск, рівень світового океану, вулканічну і сонячну активність і багато іншого. За допомогою цього методу вчені збираються вивчити історію Землі за останні 800 тисяч років. Це допоможе їм краще розуміти динаміку змін клімату та наявні сучасні тенденції.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments