Земля

Штучний інтелект спростував теорію масових вимирань на Землі

Комп’ютерний алгоритм зміг довести, що за масовим вимиранням видів не обов’язково слідує різке зростання їх чисельності. Дотепер ця теорія була загальноприйнятою.

J. Hoyal Cuthill and N. Guttenberg.

Здавалося б, все логічно: після масового вимирання повинні активніше з’являтися нові види, щоб зайняти звільнені ніші. Однак, алгоритм з машинним навчанням показав, що ці події не пов’язані між собою

На сьогодні вченим відомо п’ять великих і 20 менш масштабних масових вимирань – подій, в результаті яких з лиця Землі зникала значна частина видів. Тепер біологи припустили, що ми, можливо, вступаємо у шосте масове вимирання, яке, на їхню думку, в основному викликано діяльністю людини, включаючи полювання і зміни в землекористуванні через розширення сільського господарства.

Спостерігаючи за викопним літописом, дослідники раніше дійшли висновку, що за масовими вимираннями звичайно йде різке зростання видоутворення. Наприклад, після зникнення динозаврів в результаті крейдо-палеогенового вимирання, спостерігався різкий сплеск чисельності ссавців. Дослідники вважають, що це обумовлено звільненням екологічної ніші динозаврами, в результаті чого її зайняли ссавці.

Автори нового дослідження вирішили створити програму, яка дозволила б моделювати і візуалізувати дані викопного літопису. Дослідники придумали алгоритм з машинним навчанням, який шукав зв’язок між подіями масового вимирання й утворенням нових видів. Дослідники швидко виявили, що еволюційні патерни, виявлені за допомогою машинного навчання, істотно відрізняються від традиційних інтерпретацій.

Біологи навчили програму на понад 1 мільйон записів з відкритої бази даних, яка містила інформацію про майже 200 000 видів. Аналіз даних за допомогою алгоритму показав, що події масових вимирань і видоутворення в більшості випадків не пов’язані між собою – вимирання відбувається або набагато раніше, або набагато пізніше зростання кількості нових видів. Якби між цими двома подіями був причинно-наслідковий зв’язок, вони йшли б рука об руку протягом усіх вимирань. За словами дослідників, відкриття дозволить переглянути наш погляд на еволюцію і голоценове вимирання, яке протікає зараз.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button