Земля

У лісах Амазонки виявили аномально високі дерева

Британські вчені виявили в лісах Амазонки аномально високі дерева. Вони ростуть у важкодоступних частинах і можуть досягати у висоту 70-80 метрів, фахівці відзначають, що це відкриття змусить по-іншому поглянути на екологію.

Група вчених з Оксфордського та Кембриджського університетів скористалася лазерним скануванням і вивчила 850 ділянок лісу Амазонки, кожен з них мав довжину 12 км і завширшки 300 метрів. Це дозволило охопити більшу територію. Так вони дізналися про існування аномально великих дерев у віддалених частинах лісу. Для їх вивчення було прийнято рішення відправиться туди і особисто зібрати дані про цих представників флори.

Ученим знадобилося виконати чималий шлях – 240 км по лісах Амазонки. Вони встановили, що ці дерева належать до виду Dinizia excelsa. Раніше було заведено вважати, що його представники виростають до 60 метрів у висоту, але ці побили попередній рекорд. Їх показник – 70-80 метрів. Фахівці вважають, що вирости до таких розмірів представникам виду допомогла особлива ситуація в цій частині лісу. В ній відбулася зміна середовища існування рослин з-за кількох стихійних лих.

Також вчені відзначили, що подібне відкриття змусить їх по-іншому оцінити кількість вуглецю, що знаходиться в лісах Амазонки. Це пов’язано з тим, що показник розраховується у тому числі на підставі середньої висоти дерев.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button