Наука

У льодовиках Тибету знайшли 1 000 видів стародавніх мікробів: частина з них заразна для людини

Дослідники з Китайської академії наук знайшли близько тисячі видів бактерій у зразках льоду та снігу з тибетських льодовиків.

За словами дослідників, вони знайшли в екстремальних умовах 968 видів різноманітних мікробів. Знахідка була зроблена завдяки першому спеціалізованому каталогу генома в екосистемі тибетського льодовика.

“На поверхні льодовиків виявилося різноманітне життя, зокрема бактерії, водорості, археї, гриби та інші мікроеукаріоти. Мікроорганізми могли адаптуватися до цих екстремальних умов і сприяти життєво важливим екологічним процесам”, – написала команда у своїй новій статті.

За допомогою цих даних можна дізнатися більше про мікроорганізми, які жили близько 10 000 років тому.

Дослідники зосередилися на одній конкретній групі льодовиків — Тибетському нагір’ї. Цей регіон площею 2,5 млн м.кв. – важливе джерело води для навколишніх районів Азії. Він особливо постраждав від зміни клімату, оскільки більше 80% льодовиків почали відступати.

Вчені зібрали в Тибеті зразки з 21 льодовика в 2010-2016 роках і виявили 968 унікальних бактерій, 98% з яких раніше ніколи не зустрічалися.

Фахівці вважають, що частина цих бактерій і вірусів можуть бути заразними для людей і тварин, і в міру змін клімату, яке призводить до танення снігу і льоду, вони можуть потрапити в річки і струмки населених районів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button