Наука

Вчені отримали з зерна, що залишився після варіння пива, корисний білок і сировину для біопалива

При пивоварінні залишається багато зерна, яке часто переробляється в корм для худоби. Однак вчені розробили новий метод вилучення білка і клітковини з цих відходів, так що тепер вони можуть стати в нагоді і людям.

Під керівництвом доктора Хайбо Хуанга дослідники з Політехнічного університету Вірджинії почали з відходів зерна ячменю, отриманих від місцевих броварень. Хоча цей матеріал відомий тим, що містить багато білка, велика кількість клітковини ускладнює його переварювання.

Вчені піддали відходи унікальному процесу мокрого помелу, який почався з замочування зерна в суміші води і ферменту алкалози. Це зробило окремі зерна більш м’якими, так що їх компоненти могли бути більш легко відділені під час фактичного етапу подрібнення. Додатковою перевагою є те, що відходи не потрібно було попередньо сушити, як це робиться в при звичайному помолі.

Пропустивши волого розмолоте зерно через сито, дослідники отримали рідкий білковий концентрат і клітковину, з якої він був витягнутий. Концентрат, який містить до 83% білка, до цього «заблокованого» в зерні, може знайти застосування в харчових добавках або стати більш стійкою альтернативи рибного борошна, яка в цей час використовується в кормах для аквакультури.

З іншого боку, було виявлено, що залишкову клітковину можна використовувати як сировину при виробництві біопалива. Грунтуючись на попередньому дослідженні, Хуанг і доктор наук Джошуа О’Хер обробили клітковину сірчаною кислотою, яка дозволила їм розщепити її на цукор. Коли цими цукрами згодовували бактерію Bacillus lichenformis, мікроби виробляли з’єднання 2,3-бутандіол – серед іншого, його можна використовувати для виробництва бутанольного палива.

Нині вчені намагаються масштабувати технологію для застосування в промислових масштабах, а також шукають менш дорогі ферменти. Що цікаво, два роки тому команда з Королівського університету в Белфасті вже анонсувала метод перетворення відходів пивоварного зерна – правда, не в білок, а в деревне вугілля.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button