Земля

“Зомбі-лід” прирече Землю на повені через кілька років

Вчені досліджували “зомбі-лід” в Гренландії і надали нові дані про підвищення рівня моря. Результати опубліковані в журналі Nature Climate Change.

Згідно з дослідженням, швидко танучий крижаний щит Гренландії в кінцевому підсумку підніме глобальний рівень моря як мінімум на 27 см. Це в два рази більше, ніж вчені прогнозували раніше.

Тому вчені назвали його “зомбі-льодом”. По суті, він все ще прикріплений до більш товстих ділянок льоду, більше не поповнюється “материнськими” льодовиками, які отримують менше снігу. Без цього поповнення “зомбі-лід” тане через зміну клімату і неминуче підніме рівень моря, пояснює Вільям Колган, співавтор дослідження і гляціолог з Геологічної служби Данії та Гренландії.

“Це мертвий лід. Він просто розтане і зникне з крижаного покриву, — сказав Колган в інтерв’ю The Associated Press, натякаючи на приреченість ситуації. – Він потрапить в океан, незалежно від того, які дії зі скорочення викидів ми приймаємо зараз».
Провідний автор дослідження Джейсон Бокс, гляціолог з дослідження Гренландії, сказав, що ситуація нагадує вираз “однією ногою в могилі”.

Мінімальне і ймовірне глобальне підвищення рівня моря в результаті втрати маси Гренландського крижаного щита становить 25 і 78 см відповідно.
Фото: the Geological Survey of Denmark and Greenland, GEUS

Згідно з дослідженням, мінімальне і ймовірне глобальне підвищення рівня моря в результаті втрати маси Гренландського крижаного щита становить 25 і 78 см відповідно. При цьому мінімальне значення в два рази перевищує те, яке очікували експерти. Це призведе до повеней.

Так, у торішньому звіті Міжурядової групи експертів зі зміни клімату вчені прогнозували, що рівень води підніметься від 6 до 13 см через танення льоду в Гренландії до 2100 року.

Поки вчені не знають, скільки часу буде потрібно, щоб весь «приречений лід» розтанув. Але, швидше за все, це станеться до кінця цього століття або, принаймні, до 2150 року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments