Наука

Дельфіни стали частіше хворіти виразкою шлунка черв’яків-паразитів

Дельфіни стали частіше хворіти на виразку шлунка черв’яків-паразитів. Вчені вважають, що зростання випадків виявлення відкритої виразки може бути пов’язаний як зі збільшення популяції паразитів, так і з погіршенням середовища, яке зробило китоподібних більш уразливими. Про це йдеться в дослідженні вчених з Університету Валенсії, опублікованому в журналі Journal of Helminthology.

Виразку шлунка у китоподібних провокують черв’яки роду Anisakis і споріднені до них паразити. Вони потрапляють у шлунок тварини разом з їжею, а потім прикріплюються до його стінок і розмножуються. У ряді випадків їх діяльність призводить до загибелі тварини.

Паразити роду Anisakis небезпечні і для людини — навіть мертві личинки черв’яків можуть викликати алергічну реакцію, а статевозрілі особини здатні проробляти отвори в стінках шлунково-кишкового тракту.

Для того, щоб краще зрозуміти небезпеку для людини, дослідники вивчили їх вплив на китоподібних, зокрема на дельфінів, що мешкають поблизу атлантичного узбережжя Іспанії. Робота показала, що кількість випадків виразки шлунка серед ссавців в цьому регіоні в 2017-2018 роках помітно зросла у порівнянні з 1991-1996 роками.

З одного боку, вчені вважають, що зростання числа випадків виразкової хвороби серед дельфінів став причиною збільшення популяції черв’яків роду Anisakis, однак однозначно цього стверджувати не можна, необхідні додаткові дослідження.

З іншого боку, причиною може бути велика сприйнятливість дельфінів до зміни середовища проживання, пишуть автори дослідження.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button