Наука

У мозку є математичні нейрони: одні активізуються при додаванні, інші при відніманні

У мозку є нейрони, які спрацьовують під час певних математичних операцій, заявили дослідники з Університету Тюбінгена і Університету Бонна.

Отримані результати показують, що деякі зі знайдених нейронів активізуються при різних математичних операціях.

Більшість дітей молодшого шкільного віку знають, що три яблука плюс два це п’ять яблук. Але те, що відбувається в мозку під час таких обчислень, досі залишалося здебільшого невідомим.

Автори нової роботи проводили дослідження у відділенні епілептології в університетській лікарні Бонна – його співробітники спеціалізуються на хірургічних втручаннях в мозок людей, які страждають на епілепсію.

Є пацієнти, у яких судоми виникають в певній області мозку. Щоб точно локалізувати цю область, лікарі імплантують пацієнтам кілька електродів. Це роблять, щоб точно визначити походження спазму.

У новій роботі взяли участь п’ять жінок і четверо чоловіків. Їм імплантували електроди в скроневу частку мозку, щоб реєструвати активність нервових клітин. Добровольців просили виконати прості арифметичні завдання.

“Ми виявили, що під час додавання спрацьовують одні нейрони, а під час віднімання інші. Це був не той випадок, коли деякі нейрони реагували тільки на знак “+”, а інші тільки на знак “-“. Навіть коли ми замінили математичні символи словами, ефект залишився колишнім”, – говорить Флоріан Морманн, професор і співробітник відділення епілептології університетської лікарні Бонна

Це показує, що виявлені клітини насправді кодують математичну інструкцію до дії. Тому по активності мозку можна визначити, які завдання в даний момент вирішує випробуваний: дослідники вводили моделі активності клітин в самонавчальну комп’ютерну програму.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button