Земля

У небі над США помітили загадкові зелені промені: звідки вони з’явилися (фото)

Серія лазерних спалахів нещодавно освітила нічне небо над Мауна-Кеа на Гаваях.

Камера, прикріплена до телескопа Subaru на вершині Мауна-Кеа, сплячого вулкана на Гаваях, нещодавно зняла серію дивних яскраво-зелених ліній. Вони перебували в нічному небі трохи більше секунди, спалахуючи одна за одною. Виявилося, що несподіване світлове шоу-результат роботи лазерів, випущених у бік Землі космічним кораблем НАСА.

Знімок зробила Зоряна камера Subaru-Asahi Star Camera Національної астрономічної обсерваторії Японії (NAOJ) і японського інформаційного агентства Asahi Shimbun.

Користувачі інтернету порівняли покадрове зображення лазерів з “цифровим дощем”, або рядками зеленого комп’ютерного коду, які вертикально падають на екран у фільмі “Матриця”. Насправді, лазери послав пристрій на борту супутника НАСА ICESat-2, написали представники NAOJ в соцмережах.

Художня інтерпретація супутника ICESat-2, що направляє лазери до поверхні Землі. Зображення надано НАСА

ICESat – 2 відстежує зміни в кріосфері – частині землі, покритої твердими опадами, включаючи сніг, морський, озерний і річковий лід; айсберги, льодовики, льодовикові щити, шельфові льодовики і вічну мерзлоту. Для цього супутник використовує висотомір, направляючи яскраві лазери до поверхні Землі, а потім вимірює, скільки часу їм потрібно, щоб повернутися до тарілки супутника. Висотомір ATLAS на борту ICESat – 2 – один з найпотужніших. Він запускає 10 000 зелених лазерних імпульсів в секунду.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button