Земля

Вчені визначили найбільш “сексуальних” динозаврів

Британські палеонтологи зрозуміли, навіщо травоїдним динозаврам громіздкі роги і «коміри» – ці конструкції робили ящерів сексуальними, посилюючи їх привабливість для протилежної статі. Нові докази цієї гіпотези представлені в журналі Palaeontologia Electronica.

d2fa6c1f731176011cf0dbae9296416f

Вчені з лондонського університету Квін Мері досліджували 37 особин протоцератопса (Protoceratops andrewsi) різного віку. Цей рогатий травоїдний динозавр розміром з вівцю відноситься до того ж загону, що і трицератопс. Палеонтологи виявили, що кістяні «коміри» ящерів ставали більшими і ширшими в міру дорослішання особин – таким чином, ці об’єкти були потрібні тільки статевозрілим тваринам.

«Палеонтологи давно підозрювали, що багато дивних анатомічних рис динозаврів були пов’язані з сексуальною привабливістю і домінуванням над іншими особинами. Модель зростання “комірів” протоцератопса – така ж, як у рис демонстраційної сексуальної поведінки у сучасних тварин », – заявив провідний автор статті Девід Хоун (David Hone).

Однак деякі вчені засумнівалися у висновках своїх британських колег. Так, «коміри» можуть бути всього лише індикатором віку особини – наприклад, для визначення того, хто першим (по старшинству) підходить до їжі, зазначив Ендрю Фарк (Andrew Farke) з Палеонтологічного музею Реймонда М. Альфа (Каліфорнія).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button