Технології

Вчені планують усувати розливи нафти з допомогою мікробів

Вчені з Каліфорнійського університету в Берклі планують усувати розливи нафти за допомогою мікробів. Для цього вони планують штучно розвинути в мікроорганізмах здатність розщеплювати різні види шкідливих для довкілля речовин.

Дослідники планують використовувати бактерії в боротьбі з розливами нафти на суші і в морі, забезпечивши їх ферментами для розщеплення вуглеводнів. Це може бути набагато дешевше і екологічніше, ніж інші методи очищення.,

У цьому випадку нафту розкладаються на більш короткі з’єднання, вуглекислий газ і воду, які присутні в навколишньому середовищі і екологічно безпечні. Вчені вже визначили гени, які відповідальні за розщеплення як лінійних, так і циклічних вуглеводнів, що входять до складу нафти. Тепер вчені сподіваються штучно розвинути здатність до нафтоокислення у морських бактерій, які раніше не могли це робити.

«У нас поки немає дійсно хороших способів ліквідації розливів нафти», — зазначає Кетрін Френч з Каліфорнійського університету в Берклі. «Інші методи включають в себе скидання забрудненого ґрунту в інше місце або розпилення хімікатів, які самі по собі можуть завдати шкоди природі».

Вчені впевнені, що протягом 2020 року вони зможуть розвинути в мікроорганізмах ці функції штучно. Після цього мікроби можуть стати повноцінними помічниками ліквідаторів подібних НП, як це вже відбувалося з нафтовим розливом компанії BP в 2010 році в Мексиканській затоці.

 

Мікроби також розширять свій спектр нафти, яку здатні розчіпляти. Зараз більшість з них можуть впоратися тільки з сирою нафтою, змішаної з природним газом, однак не можуть розщеплювати бітум або більш важкі масла.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button