Головна / Технології / Штучна яловичина замінить натуральну

Штучна яловичина замінить натуральну

Не пізніше, ніж у 2021 році в ресторанах і магазинах може з’явитися яловичина, вирощена в пробірці в лабораторних умовах. Розробкою технології, що дозволяє виробляти штучне м’ясо без участі тварин, займається голландська фірма Mosa Meat, яка п’ять років тому вже випустила гамбургер з м’ясом лабораторного виробництва.

Як повідомляє агентство Associated Press (AP), для проведення подальших досліджень фірма вже отримала €7,5 млн інвестицій. Технологія виробництва м’яса в пробірці полягає в тому, що взяті у звичайної тварини клітини вчені «вчать» розмножуватися в штучно створеному середовищі. При цьому, на думку представників Mosa Meat, всього з однієї групи клітин можна виростити стільки м’яса, що його вистачить на виробництво 80 тис. котлет для гамбургерів вагою 113 гр кожна.

Вчені впевнені, що найбільш перспективно виробництво яловичини, свинини і курятини. Своєю метою вони поставили як здешевлення отриманої продукції, щоб одна котлета для гамбургера коштувала не більше $1.

Незважаючи на те, що до повноцінного виробництво штучного м’яса ще далеко, вже ведуться суперечки про те, як буде називатися нова продукція. Серед варіантів значиться «чисте м’ясо», оскільки розмножуючі клітини не будуть відтворювати жирові прошарки і різні плівки, що покривають вирізку у м’ясі, отриману від сільськогосподарських тварин.

Розрахунки показують, що виробництво м’яса в лабораторіях буде набагато дешевше, ніж вирощування м’ясної худоби. До того ж значно скоротиться кількість шкідливих викидів у навколишнє середовище.