Авто

У Норвегії електромобілі побили рекорди продажів

Як повідомляє Рада дорожнього руху Норвегії, в королівстві електромобілі побили рекорди продажів. У 2015 році в країні було продано 26 тисяч електронних автомобілів і 9 одиниць машин з двигуном на водні, що становить понад 17% від усіх автівок проданих у минулому році. Всього за минулий рік в країні було продано 150 700 машин з салонів.

Як повідомила представник ради Христина Бо, найбільшим попитом у норвежців користуються моделі Tesla Model S, Renault Zoe, Nissan Leaf, BMW i3, Volkswagen Golf.

У чому рекордний показник пов’язаний з преференціями власникам електромобілів з боку держави. Так, їм дозволено паркуватися безкоштовно і їздити по смугах громадського транспорту. Мають пільги в Норвегії і виробники таких машин — їх звільняють від сплати частини податків.

Через велику популярність електрокарів влада королівства обговорює скасування преференцій, оскільки такі машини стали заважати одна одній на дорогах і стоянках. Спочатку планувалося, що позначку у 50 тисяч електромашин в країні подолають лише до 2017 року, але цей показник був перевищений на рік раніше.

У 2014 році частка автомобілів з нульовими викидами в атмосферу склала 12,5%.

Цікаво, що в сусідній Швеції в 2015 році відсоток електромобілів на ринку проданих автомобілів склав 4%, а у Франції — 0,9%.

Натхнення: svopi.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button