Авто

У пилюці переважають дрібні частки зношених шин

Вчені з університету Пенсільванії, США визначили, що в навколишнє середовище крім вихлопних газів, потрапляють дрібні частинки гальмівних колодок, шин і фрагменти дорожнього покриття. Шкідливі утворення у вигляді сумішей нависають над автомагістралями.

В дорожной пыли преобладают мельчайшие частицы изношенных шин

На ділянках з інтенсивним рухом зафіксовано на 30% більше шкідливих частинок, серед них переважають продукти зносу покришок. Автор дослідження, професор кафедри наук про Землю і навколишнє середовище Пенсільванського університету Рето Ґирі, заявив про небезпеку забруднення. Пішоходи, водії і населення найближчих населених пунктів дихають забрудненим повітрям. Проведене дослідження виявило наявність частинок пилу на узбіччях доріг в кількості 90% серед інших шкідливих компонентів. На трасах, де переважає повільний рух, спостерігається менша кількість часток від гальмівних колодок, але більша від зносу покришок. За теплої сухої погоди концентрація шкідливих речовин в повітрі зростає. Дослідники помітили, що частинки шин потрапляють і в океани, в складі мікропластика їх виявлено на рівні 30%.

Щорічно в світі від забруднення повітря вмирає близько 4 млн осіб. При виготовленні гальмівних колодок і шин використовують азбест, кадмій, силікати, сурму, свинець і цинк. Дані речовини самі по собі становлять небезпеку здоров’ю, потрапляючи в атмосферу у вигляді дрібних частинок. Вчені пропонують полегшити трафік руху на дорогах, кількість зупинок автомобілів повинна бути меншою за рахунок скорочення кількості світлофорів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button