Екологія

У полярних льодах виявлені сліди нанопластика

Міжнародна група вчених виявила крихітні частинки пластику в полярних льодах – як на північному, так і на південному полюсах. Деякі забруднюючі матеріали відносяться ще до 1960-х років.

Команда дослідників використовувала нові методи для вимірювання нанопластиків, які являють собою крихітні фрагменти пластику, невидимі неозброєним оком, що утворилися в результаті руйнування пластикових виробів. Дослідження виявило нанопластик в крижаних кернах, взятих з Гренландії та Антарктиди.

Деякі забруднюючі матеріали належать до 1960-х років. Дослідники заявили, що були здивовані, виявивши значну кількість нанопластику в зразках льоду – особливо з відносно незайманих регіонах Північного і Південного полюсів.

“Тепер ми знаємо, що нанопластик “транспортуються” навіть у ці куточки Землі – і у великих кількостях”, – розповів Душан Материч, дослідник з Утрехтського університету і провідний автор дослідження.

«Це вказує на те, що нанопластик дійсно представляє більшу проблему забруднення, ніж ми думали», – додав вчений.

Більше половини знайдених частинок нанопластику, за його словами, були виготовлені з поліетилену. Крім того, значна кількість частинок походила з шин.

Материч підкреслив, що організми піддаються впливу нанопластику вже кілька десятиліть, і закликав до проведення додаткових досліджень ступеня забруднення і токсичності нанопластику в майбутньому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button