Екологія

У Чехії винайшли новий тип Li-Ion акумулятора

Нова батарея кардинально відрізняється від раніше відомих зразків способом виробництва. До цього батареї створювали з тонких електродів у вигляді металевих плівок з активними шарами. Чех придумав розміщувати гальванічні елементи не вертикально, а по горизонталі у вигляді пластин в рамі. У результаті ємність електродів вдалося збільшити в 20 разів. Про це повідомляє econet.ru.

Патент на новий тип батарей належить компанії HE3DA, власниками якої є сам вчений Прохазка і бізнесмени Радомир Прус і Володимир Їрка.

Експерти вважають, що відкриття Прохазки може прискорити масове поширення електромобілів і зробити більш ефективним зберігання енергії, отриманої від вітряних і сонячних електростанцій. Новий тип батареї, розроблений чеським вченим, називають революційним, тому що виробляти і зберігати енергію з легкістю зможуть навіть великі підприємства.

Китайський інвестор, підприємець Чу Туан вніс незворотний депозит у розмірі 5 млн євро і готовий інвестувати в компанію € 100 млн (2,7 млрд крон).

Китайці хочуть поставити справу на потік — так, на півночі Моравії в містечку Горні-Суха повинна з’явитися фабрика, на якій будуть виробляти нові батареї. У Чехії в першу чергу буде центр з розвитку технології, а масове виробництво планують організувати за кордоном, у тому числі в Китаї.

Крім китайців, винаходом цікавилися й інші інвестори з Німеччини і Словаччини. Але 47-річний мільярдер з Китаю випередив їх. За пакет 49% акцій він заплатив в цілому 50 млн євро, в наступному році готовий інвестувати ще 50 млн. Інвестиції надходять через його німецьку компанію CDC Investment.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button