Екологія

На вершині сплячого вулкану на Гаваях встановлюють сонячні панелі, що живитимуть обсерваторію

Компанія REC Solar фактично завершила установку сонячної електростанції на висоті 13 600 футів над обсерваторією на Гаваях, пише ecotown.com.ua.

Сонячний проєкт потужністю 133 кВт розташований біля вершини Мауна-Кеа, сплячого вулкана на Великому острові Гаваї. Панелі встановили на даху телескопічної установки обсерваторії Кек, між куполами подвійного Кека I, а також Кека II – серед найбільших в світі оптичних та інфрачервоних телескопів. Система буде генерувати щорічно 259,1 МВт-год енергії, що мінімізує потреби обсерваторії в електроенергії приблизно на 15%.

На вершині сплячого вулкану на Гаваях встановлюють сонячні панелі, що живитимуть обсерваторію

Hawaiian Electric запустила роботу фотоелектричної системи 30 вересня 2020 року. Станція містить 332 сонячні батареї, які стратегічно розміщені на унікальній баластній покрівлі площею 20 940 кв. футів, щоб уникнути налипання снігу, падіння льоду з куполів, а також сильного вітру, який іноді трапляється пару разів на рік.

На великій висоті панелі будуть захоплювати набагато більше фотонів і вироблятимуть навіть більше енергії, ніж в регіонах рівня моря. Нова сонячна установка на даху обсерваторії Кек на Мауна-Кеа також надає унікальну можливість для дослідження командою роботи сонячних панелей в більш тонкій атмосфері з високим УФ-індексом. Команда REC Solar буде продовжувати відстежувати, а також аналізувати ці умови для майбутніх сонячних установок на великій висоті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button