Наука

У радіоактивний попіл: як виглядатиме ядерний вибух у мегаполісі

Документаліст Ніл Хеллоран вирішив нагадати, що атомна бомба — це зло в чистому вигляді. Він створив невеликий фільм про те, що станеться, якщо ядерна бомба вибухне прямо в центрі великого міста.

На жаль, у людства вже є сумний приклад такої руйнівної події. Однак автор дослідження зазначає, що його робота повинна нагадати людям про жахливі наслідки та руйнівну силу такої зброї.

Хеллоран опублікував відеосимуляцію ядерного вибуху на своєму каналі на YouTube, зазначивши, що даний короткометражний фільм є результатом співпраці з Комітетом Нобелівської премії миру, а точніше, з його дослідницьким та інформаційним підрозділом, яке надало документалісту необхідні дані.

Основна мета відео – оцінити кількість загиблих в результаті вибуху в центрі великого міста з населенням в чотири мільйони осіб. У відео представлений результат вибуху 800-кілотонної бомби на висоті 550 метрів над містом. Як зазначає автор, такий варіант розриву боєголовки може привести до максимального радіуса впливу. Цікаво (і страшно), що така бомба була б в 100 разів могутніше тієї, яка колись була скинута на Хіросіму.

Виходячи з даних, якими мав у своєму розпорядженні Хеллоран для свого моделювання, ядерна бомба миттєво вб’є 120 000 осіб гігантською вогненною кулею (діаметром 790 метрів) і наступною вибуховою хвилею (радіусом два кілометри).

Звичайно, люди помруть не тільки від самого вибуху, але і від його наслідків, таких як: руйнування будівель, радіація, пожежі та випущене тепло. Приблизно 500 000 осіб, які будуть знаходитися десь між 1,6 – 11 кілометрами від епіцентру вибуху, помруть протягом декількох днів або тижнів через опіки, променеву хворобу, а також уламків, які б продовжували падати через нестійкі конструкції зруйнованих будівель.

Радіоактивний пил і попіл також стануть причинами ще 100 000 смертей за межами 11-кілометрового радіуса. Якби бомба вибухнула на землі, то опадів було б більше, а значить і більше людей би померло. Як підсумовує автор відео, в цілому вибух в повітрі або на землі вб’є від 720 000 до 1,44 мільйона осіб.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments