Здоров'я

Какао може продовжувати життя людини

Какао-боби містять велику концентрацію флавоноїдів. У США вчені мають намір дослідити властивість какао подовжувати тривалість життя людини. Річ у тім, що какао містить велику концентрацію флавоноїдів. Вони є антиоксидантами, які можуть спричинити сильну протизапальну реакцію. Про це пише IFLS.

Фото: Torbafood

Какао містить велику концентрацію флавоноїдів, які мають потужну антиоксидантну та протизапальну дію. Для людей вони корисні, але вченим поки незрозуміло, в якій кількості та яким чином вони працюють.

Щоб відповісти на ці запитання, доктор Янбінь Донг, генетик і кардіолог із Медичного коледжу штату Джорджія, разом зі своїми колегами досліджуватимуть загальні чинники та генетичні зміни, пов’язані зі старінням, а також з’ясовувати, чи зможе споживання какао їх зменшити.

«Багато людей вважають, що споживання шоколаду корисно. У своєму новому дослідженні ми збираємося довести це або оскаржити», — розповів Донг.

В ході дослідження COSMOS (COcoa Supplement and Multivitamin Outcomes Study) будуть розглянуті не тільки добавки з вмістом какао, але і полівітаміни. В експерименті візьмуть участь 21 444 особи, серед яких жінки у віці 65 років і старші, а чоловіки від 60 років.

Попередні клінічні дослідження виявили, що вживання флавоноїдів знижує запалення, кров’яний тиск та інсулінорезистентність, а також зменшує рівень холестерину та підсилює імунну відповідь. Але ці дослідження були обмеженими.

Дослідження COSMOS перевірить вплив добавок на велику кількість людей. Зокрема, в ході експерименту буде вивчено, чи присутні у крові учасників і в якій кількості прозапальні (ті, які викликають запалення) і протизапальні фактори (цитокіни) на початку випробування, а потім через один і два роки.

Вони вживатимуть добавку какао або полівітаміни, або ж обидва варіанти, або ні те, ні інше. Донг і його колеги також оцінять корисні епігенетичні зміни, який можуть бути активовані какао або полівітамінними добавками.

Варто відзначити, що флавоноїди є не тільки в какао. Вони також містяться у винограді та червоному вині, помідорах, цибулі, ягодах і персиках.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button