Аналітика

У Росії «Макдональдс» оголосили нездоровим

foto_cikavosti_27.07.2014-04Через майже чверть століття після того, як «Макдональдс» вперше вразив і захопив радянських людей, познайомивши їх з американською культурою фаст-фуду, компанії загрожує в Росії суд, який може заборонити їй продавати деякі з її фірмових продуктів.

Російська служба по захисту прав споживачів заявила в п’ятницю, що вона подала на компанію до суду за продаж харчових продуктів, що містять більше жирів і вуглеводів, ніж допускається російськими нормами.

«Макдональдс» поки не надав жодні коментарі.

Позов був поданий на тлі посиленої напруженості, у зв’язку з українською кризою, між Москвою і Вашингтоном. Сполучені Штати ввели ряд санкцій проти Росії у відповідь на анексію Криму. Вони також звинувачують Москву в підтримці сепаратистів на сході Україні.

Довести зв’язок між позовом проти «Макдональдс» і зовнішньополітичними труднощами неможливо, проте в минулому в діях Росспоживнагляду, який звернувся в суд, вже не раз помічали політичне підґрунтя.

Коли перед війною 2008 року посилилися суперечності між Росією і Грузією, Москва заборонила імпорт з Грузії вина і мінеральної води – продуктів, які входять у число основних предметів грузинського експорту – у зв’язку з порушенням санітарних норм. В минулому році, коли проблеми виникли із-за прагнення України підписати торгову угоду з Європейським Союзом, Росія заборонила імпорт шоколаду, виробленого компанією Петра Порошенка – магната, який виступав за угоду з ЄС і пізніше став президентом України.

Росспоживнагляд заявив на своєму сайті, що позов був поданий після перевірки двох ресторанів «Макдональдс» в Новгороді.

Згідно з заявою відомства, у деяких продуктах була виявлена кишкова паличка, а енергетична цінність деяких виявилася вдвічі або втричі вищою, ніж допускається російськими нормами. Зокрема, харчовий склад був неправильно вказаний у чизбургерів, роял-чизбургерів, філе-о-фіш і кілька видів молочних коктейлів.

У своєму позові Росспоживнагляд вимагає визнати незаконною продаж невідповідних нормам продуктів, але яке покарання може загрожувати компанії, поки незрозуміло. Два новгородських ресторани повинні були бути оштрафовано на 70 тисяч рублів.

Раніше в цьому році компанія «Макдональдс» накликала на себе гнів російських націоналістів, закривши свої ресторани в Криму.

Ця ворожість анітрохи не нагадує те захоплення, яким москвичі зустріли в 1990 році перший у Радянському Союзі відкритий «Макдональдс». Тоді вони вистоювали багатогодинні черги, щоб побачити кваліфікований сервіс і гарантовану наявність речей, які в радянську епоху були рідкісною дивиною.

Коли в 1991 році розпався СРСР, у Росію прийшли інші європейські і американські мережі. Зараз ресторанні дворики в російських торгових центрах мало відрізняються від американських – якщо не вважати кирилиці на вивісках Cinnabon, Sbarro та інших добре знайомих американцям закладів.

Джерело: mcdonald’s declared unsanitary and unhealthy by Ukrainian food standards


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button