Здоров'я

У сльозогінного газу є серйозні довгострокові наслідки

Небезпеки сльозогінного газу: мігрені, викидні та інші неприємності

Сльозогінний газ, який застосовується при самообороні і розгоні протестантів, може викликати збої менструального циклу, сильні головні болі і навіть смерть.

В різних країнах почастішали протестні акції, і влади стали частіше застосовувати сльозогінний газ, який проникає в будівлі і довго не вивітрюється, підриваючи здоров’я людей.

Ніхто не знає, які наслідки впливу сльозогінного газу на організм людини в довгостроковій перспективі, оскільки раніше ніхто не піддавався багаторазовому і навіть постійному впливу цієї хімічної речовини протягом тижнів або місяців. Через постійні газові атаки в Портленді жителі штату і влади штату почали турбуватися про наслідки, і ось які дані були виявлені.

Протестуючі і інші громадяни повідомляють про постійне утруднене дихання, мігрені, проблеми з психічним здоров’ям, шлунково-кишкових розладів та інших проблемах зі здоров’ям. Крім того, як виявилося, сльозогінний газ викликає порушення менструального циклу.

Як заявляє доктор Рохіні Хара, викладач Каліфорнійського університету в Берклі і медичний радник організації «Лікарі за права людини», у сльозогінного газу є смертельна доза, яку можна поступово набрати.

Використання хімічної зброї, такого як сльозогінний газ, в бойових діях було заборонено Женевським протоколом 1925 року, а потім — Конвенцією Організації Об’єднаних Націй з хімічної зброї в 1993 році. До складу газу входять такі хімічні речовини, як хлорацетофенон і хлорбензіліденмалононітріл, які дратують порожнину рота, носа і горла. Але зараз мова не йде про війну і, наприклад, в США з початку протестів (кінця травня) сльозогінний газ застосовувався в 100 містах. Наслідки цього можуть бути дуже серйозними.

Центри з контролю за захворюваннями відзначають, що тривалий або частий вплив газу може привести до сліпоти, дихальної недостатності і навіть смерті.

Дослідження майже 7000 новобранців армії США в 2014 році встановило, що у них був «набагато вищий ризик» захворіти на гострі респіраторні захворювання після одноразового впливу сльозогінного газу. Газ може вплинути і на репродуктивне здоров’я, а повторний вплив, як з’ясували в Чилі, може викликати викидень, через що в цій країні сльозогінний газ знаходиться під забороною з 2011 року.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»