Здоров'я

Чому потрібно їсти м’ясо

М’ясо — це не тільки поживний, але й корисний продукт. До вживання м’яса люди прийшли багато тисячоліть тому. Існує теорія, згідно якої саме вживання м’яса дало новий поштовх до розвитку людства. І хоча останнім часом в моду входить вегетаріанство, багато людей все ж залишаються переконаними м’я.соїдами. Чому потрібно їсти м’ясо?

1-23-03-2015-600-400

Джерело білка
Протеїн, або білок — один з найцінніших елементів для життя людини. 15% всієї енергії, яка потрібна людині протягом дня, дають білки. Здавалося б, процентне співвідношення не таке вже й велике. Але протеїн — найважливіший будівельний матеріал. У людському організмі білки не утворюються, тому їх запаси потрібно відновлювати щодня. Функцію і структуру білка визначають амінокислоти. Основну частину протеїнів, що надходять в організм з їжею, повинні становити білки тваринного походження: молоко, м’ясо, риба, яйця. З них людина з мінімальними витратами енергії може отримувати все необхідне. У раціоні має бути 75% рослинної їжі і 25% тваринної їжі.

Повноцінний продукт
Людина — істота м’ясоїдна, хоча і харчується змішаною їжею. Білок, що отримується нами з м’яса, йде на будівництво м’язів, забезпечує енергією і життєвою силою, ось чому треба http://2bitka.com.ua/.

Велика частина у складі м’яса — вода. І лише 20% — протеїни. Крім того, в м’ясі містяться мінеральні речовини і жири. У більш жирному м’ясі міститься менше білків. Амінокислоти, що містяться в м’ясних білках, представлені в м’ясі у співвідношеннях, найбільш придатних для людини. Організм краще засвоює саме білки тваринного походження. Вони швидше і повноцінніше перетравлюються.

У чому цінність м’яса?
Вуглеводів в м’ясі вкрай мало. У ньому є тваринний крохмаль, глікоген. Також у м’ясі містяться такі корисні мінерали, як залізо, калій, натрій, фосфор, магній, сполуки сірки. Залізо, що міститься в червоному м’ясі, легко засвоюється. А воно важливе для утворення гемоглобіну. Такий продукт, як червоне м’ясо, людина повинна їсти не рідше 2-3 разів на тиждень. Щоб поповнити запаси заліза в організмі, досить з’їдати 50 грамів червоного м’яса під час їжі.

Скільки потрібно їсти м’яса?
Дієтологи рекомендують з’їдати в день 100 грамів м’яса або риби. Якщо людина важко працює фізично і має більшу масу тіла, для підтримки організму цю дозу потрібно збільшити вдвічі.

Кнопка «Наверх»
Закрыть