Здоров'я

Пропоновані вакансії призводять до депресії

Вчені з Університету Вандербільта і Техаського Університету хотіли зрозуміти, як інформація про вакансії впливає на людей, які вже працюють, розповідає Psych Central. “Пропоновані вакансії” були визначені як інформація про можливості працевлаштування та відкриті вакансії.

foto_cikavosti_12.09.2014-08_resized

Дослідники оцінили дані 2004-2005 років. Вони з’ясували: коли про таку пропозицію взнавали люди, які шукали додатковий заробіток і більшу кількість годин, і ті, хто працював неповний день, їх депресивні симптоми йшли на спад. Однак подібні пропозиції ставали причиною депресії у людей, які працювали повний робочий день або були задоволені своїм матеріальним становищем.

Читайте також: ВООЗ: Депресія — першочергова світова проблема

Результати залежали від того, як довго людина працювала. Пропоновані вакансії позитивно впливали на психічне здоров’я людей, які найбільше потребували повного робочого дня і не працювали так протягом п’яти років і більше. Найсумніші наслідки спостерігалися у тих, хто вже був зайнятий повний робочий день і не потребував таких пропозиціях.

Дослідники висунули кілька можливих пояснень своїми результатами. Наприклад, подібна пропозиція може бути сприйнято одержувачем як втручання. Також воно здатне змусити людину відчувати себе зобов’язаним, неповноцінним або некомпетентним. Крім того, така пропозиція іноді додається до стресу, який вже зазнає людина.

Вчені хотіли отримати відповідь і на інше питання. Попередні дослідження, в яких вивчався вплив соціальної підтримки на людей, показало, що для когось така підтримка корисна, а для когось-ні. Можливо, як і у випадку з пропонованими вакансіями, все залежить від обставин. Наприклад, пропозиції їжі або медичної допомоги можуть бути сприйняті по-іншому, так як вони пов’язані з виживанням. Емоційна підтримка, що йде від чистого серця, наприклад, несподіваний дзвінок другу, щоб сказати теплі слова, ймовірно, теж викличе більш позитивну реакцію.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button