Здоров'я

Вчені з’ясували, що яєчня з беконом – прямий шлях до недоумства

Дослідники з школи медицини Маунт-Синай (Mount Sinai School of Medicine) з’ясували, що таке блюдо як яєчня з беконом значно збільшує ризик розвитку хвороби Альцгеймера. Згідно з результатами нового дослідження, отриманими вченими зі школи медицини Маунт-Сінай, смажене м’ясо і яйця, а особливо їх поєднання – яєчня з беконом, збільшують ризик розвитку найбільш поширеної форми деменції (недоумства) – хвороби Альцгеймера.

Вчені з'ясували, що яєчня з беконом - прямий шлях до недоумства
Під час своєї роботи американські дослідники зосередилися на з’єднаннях, що утворюються при нагріванні жирів, білків і цукру – на кінцевих продуктах глікозилювання (КПГ), особливо високі рівні яких містяться в беконі, сосисках, піці і гамбургерах, а також їжі, приготовленій на сковороді і грилі. Вчені проаналізували вплив КПГ на організм мишей, поділених на дві групи: перша отримувала західну дієту, для якої характерний високий вміст жирів і цукру, а друга – страви, що містять невелику кількість цих речовин.

Читайте також: Бекон і яйця на сніданок можуть позбавити від похмілля

Через деякий час дослідники проаналізували ефекти різних дієт і з’ясували, що незважаючи на однакову кількість споживаних калорій, з віком гризуни з першої групи почали відчувати проблеми зі здоров’ям, зокрема розлад пам’яті, складнощі з навчанням і координацією. Крім того, в мозку цих тварин був виявлений білок бета- амілоїд, який утворює сенильні бляшки, що вважаються ознакою хвороби Альцгеймера. Дослідження людей похилого віку показало подібні результати: пенсіонери, що вживають КПГ були більш забудькуватими і не могли засвоїти нову інформацію.

По завершенні наукової роботи професор Хелен Влассара (Helen Vlassara) звернулася до громадськості з рекомендацією не смажити, а варити продукти, щоб знизити кількість споживання КПГ. “Любителям яєць не варто смажити їх на сніданок з беконом, – порадила вона. – Я не кажу, що слід харчуватися сирою і позбавленою смаку їжею. Просто проявіть фантазію і будьте більш винахідливими – приготуйте яйця -пашот”. Професор Том Денінгом (Tom Dening) з Ноттінгемського університету додав до списку рекомендованих продуктів моркву і коричневий рис. “Отримані результати дуже переконливі, тому, поки ліки від хвороби Альцгеймера залишаються нездійсненною мрією, нам слід докласти всіх зусиль для запобігання розвитку даної патології. І першим кроком до цього стане заміна яєчні з беконом на більш здорові страви”, – уклав він.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button