Здоров'я

Кричати на комп’ютер корисно для здоров’я

Чи відчуваєте незручність через те, що сипете прокльонами на свій комп’ютер? Даремно. На думку вчених з Британського психологічного товариства, в тому, щоб кричати або верещати на неживу машину, є чимало корисного для людської психіки.

hniv_na_kompiuter

Ситуації, коли ми починаємо вимовляти гнівні слова на адресу комп’ютера, або виробляти «екзекуції» над клавіатурою і мишкою, насправді рідко бувають небезпечними. Це показало дослідження, проведене доктором Джоном Чарлтон з Університету Болтона. За завданням експерта група добровольців розповідала про те, як часто доводилося зривати роздратування на комп’ютері, а також докладно описувала найбільш запам’ятовуваний епізод такого конфлікту з технікою.

Проаналізувавши отримані відповіді, дослідник дійшов висновку про те, що більшість людей сердяться на свій комп’ютер досить рідко — три або чотири рази на місяць. Тільки 10 % людей переживають серйозніші ситуації — гніваються 10 раз на місяць і більше. При цьому більшість розгніваних (54 %) висловлюють свою агресію по відношенню до ПК у словесній формі, в той час як 40 % докладають до нього фізичну силу.

Можливо, хтось поспішить назвати «відносини » з комп’ютером як з живою істотою не зовсім нормальними. Проте британські психологи вважають з точністю до навпаки.

«Помірні спалахи гніву і «виховання» комп’ютера приносять користь людині тим, що допомагають знімати щоденний стрес», — підбив підсумки свого дослідження психолог Джон Чарлтон. Важко не погодиться. Ми можемо спускати пару, кричати і лаятись на комп’ютер практично безкарно — машина не буде мстити, або відповідати тим же. Головне, щоб «спілкування» з комп’ютером не зайшла занадто далеко.

[poll id=»1″]

Кнопка «Наверх»
Закрыть