Всесвіт

У Сонячній системі є супутник, чиї океани підходять для підтримки життя (відео)

Щоб дізнатися більше про океан під льодом Енцелада, дослідники створили теоретичну модель, засновану на даних «Кассіні» і попередніх роботах.

Використовуючи теоретичне моделювання, команда дослідників з Массачусетського технологічного інституту, виявила, що солоність океанів на місяці Сатурна Енцеладі може перебувати на відповідному рівні для підтримки життя. У статті, опублікованій в журналі Science Advances, група описує фактори, які вплинули на побудову їх моделі, і особливості природного супутника, які вони використовували для вимірювання солоності його океанів.

Згідно з моделлю, солоність океану під льодом на супутнику Сатурна невелика, можливо, всього 30 грамів на кілограм води. Для порівняння, солоність океанів Землі становить приблизно 35 грамів на кілограм води.

Модель також показала можливі схеми течії під льодом, засновані на коливаннях температури і можливих свідченнях теплових джерел на дні океану. Все це передбачає, що на Енцеладі є умови для підтримки життя, як на нашій планеті.

Енцелад на фотографіях здається майже ідеально білим через шар льоду, який покриває всю його поверхню. Але на льоду є тріщини і розломи, через деякі з них потужними струменями виходить вода. Попередні дослідники припустили, що в ній можуть знаходитися органічні речовини, які підтримують життя.

Щоб дізнатися більше про океан під льодом, дослідники створили теоретичну модель, засновану на даних “Кассіні” і попередніх роботах, які включали вивчення утворення льоду з використанням даних про океанські течії, геометрії льоду і солоності океану.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button