Головна / Всесвіт / Запропоновано новий спосіб пошуку позаземного життя

Запропоновано новий спосіб пошуку позаземного життя

Астрономи з Корнелльського університету (США) відкрили новий спосіб пошуку життя в космосі, заснований на механізмі флуоресцентного світіння.

Дослідження опубліковане в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, а коротко про нього повідомляє Phys.org. Вчені вважають, що виявити приховані від нас біосфери в космосі допоможуть різкі спалахи ультрафіолетового випромінювання зірок.

На думку астрофізиків з Корнелльського університету, їх випромінювання може викликати на екзопланетах захисну реакцію живих істот — світіння, що називається біофлуоресценцією.

«Це абсолютно новий спосіб пошуку життя у Всесвіті, — говорить провідний автор роботи Джек О’меллі-Джеймс. — Просто уявіть, що інопланетний світ м’яко світиться в потужний телескоп».

Аналогії можна знайти і на Землі. Наприклад, деякі корали використовують біофлуоресценцією для перетворення шкідливого ультрафіолетового випромінювання Сонця в нешкідливі видимі хвилі, створюючи прекрасне сяйво.

«Можливо, такі форми життя існують і в інших світах, — говорить співавтор роботи Ліза Кальтенеґґер з Інституту Карла Сагана. — Вони дадуть нам маркер для їх виявлення».

Астрономи в цілому згодні з тим, що більша частина екзопланет знаходиться в зоні зірок M-типу — найпоширеніших видів зірок у Всесвіті.

Вони часто спалахують, і коли їх ультрафіолетові спалахи вражають навколишні планети, біофлуоресценція може забарвлювати світи в гарні кольори.

Досліднику вважають, що вже наступне покоління наземних або космічних телескопів буде здатне виявляти освітлені екзопланети, якщо вони взагалі існують в космосі.

«Біофлуоресценція може відкрити для нас приховані біосфери в нових світах через їх тимчасове світіння, коли спалах від зірки потрапляє на планету», — говорить Кальтенеґґер.