Всесвіт

Астрономи розкрили таємницю походження “золотих” зірок

Вченим відомо про сотні зірок, в чиєму складі виявлені благородні метали. Довгий час дослідники не уявляли, коли і як утворилися ці унікальні небесні тіла, і тільки недавно групі японських і американських астрономів вдалося відповісти на це питання. Дослідження опубліковано в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Змодельована галактика, схожа на Чумацький шлях: саме в ній «зароджувалися» багаті золотом зірки / © Kobe University/Tokyo Tech ELSI, VASA Entertainment Co. Ltd.

У космосі існує безліч зірок, багатих важкими елементами, серед яких — і благородні метали, такі як золото і платина. Для порівняння, в Сонці одного з найважчих елементів — заліза — всього близько 0,16 відсотка, а слідів золота не виявлено взагалі.

Але як і коли утворилися “золоті” зірки? Щоб відповісти на це питання, міжнародній групі астрономів з Університету Нотр-Дам (США) і Університету Тохоку (Японія) довелося відстежити всю історію формування Чумацького Шляху (нашу Галактику вирішили взяти в якості моделі), від великого вибуху до теперішнього часу.

Для цього команда використовувала цифрове моделювання, яке відрізняється найточнішим тимчасовим розрішенням. Симуляція зайняла кілька місяців і проводилася за допомогою суперкомп’ютера ATERUI II в центрі обчислювальних наук Національної астрономічної обсерваторії Японії.

Дані симуляції продемонстрували, що джерелом «золотих» зірок послужили карликові галактики — «прародительки» Чумацького Шляху, в яких ці зірки вперше спалахнули більше десяти мільярдів років тому. Стикаючись один з одним, ці маленькі галактики зливалися воєдино, що в підсумку, як вважають дослідники, призвело до появи сучасного Чумацького Шляху.

Іншими словами, сучасні “золоті” зірки – одні з найстаріших у Всесвіті, такі собі «космічні копалини», вивчаючи які, ми можемо як би заглянути в минуле. Порівнюючи отримані шляхом симуляції дані зі спостереженнями за реальними зірками, вчені зможуть уточнити історію формування нашої Галактики.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments