Технології

Вертикальні сонячні панелі виявилися в 7 разів ефективніше від горизонтальних

Німецькі вчені Лейпцігського університету прикладних наук провели дослідження, яке показало, що сонячні батареї потрібно встановлювати під іншим кутом.

Зазвичай фотоелектричні панелі ставлять з невеликим нахилом стосовно землі — під кутом 20-35°. Однак дослідники з Німеччини провели розрахунки, які показали, що вироблення енергії збільшується, якщо ставити панелі під кутом 90°.

Самі батареї повинні бути розташовані по обидва боки панелі – тоді вдасться вловити набагато більше енергії, поки Сонце рухається по небу. Встановлювати їх потрібно так, щоб одна сторона «дивилася» на захід, інша — на схід.

Таким чином вийде не тільки генерувати більше електрики, але і стабілізувати її виробництво. На прикладі енергетичної системи Німеччини вчені підрахували, що вертикальні панелі дозволять підвищити загальне виробництво енергії майже в 7 разів — з 58 до 400 гігаватів на рік. 

У полуденні години сонячна енергія часто перевищує попит, тому її необхідно або зберігати для подальшого використання, або обмежувати, що призводить до втрат енергії.

Сонячні панелі з вертикальною орієнтацією дозволять зменшити або усунути потребу в пікових установках*, які зазвичай включаються ближче до вечора, коли попит збільшується, а генерація традиційних сонячних панелей скорочується через їх кута нахилу.

Довідка

* Пікові електростанції – це станції, що працюють на викопному паливі, які зазвичай працюють тільки тоді, коли існує високий попит на електроенергію.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button