Земля

У США триває масова загибель медоносних бджіл

У США триває масова загибель медоносних бджіл. В минулому році ця тенденція, яка турбує і бджолярів, і фермерів, тільки погіршилася.

8665eec885e7222ce2f93f42870a945b

За даними консорціуму університетів і дослідницьких лабораторій Bee Informed Partnership, за період з квітня 2014-го по квітень 2015 року близько п’яти тисяч бджолярів повідомили про загибель 42,1 % своїх колоній. Це значно більше показника у 34,2 %, зареєстрованого в цей же період на рік раніше.

Фахівців насторожує та обставина, що кількість загиблих комах різко зросла в літній період. «Як правило, ми очікуємо зіткнутися з загибеллю бджолиних колоній в зимовий час, оскільки це стресовий період», — каже ентомолог Денніс ван Енгельсдорп з Мерілендського університету. — «Тому особисто мене вразив той факт,
що кількість комах, загиблих влітку, в „райський” для бджіл період, перевершив показники зими».

Читайе також: 

 Одна з причин загибелі бджіл у літній період — недолік нектару. Інші фактори — вплив смертоносного паразита і пестицидів. Експерти відзначають, що говорити про вимирання бджіл у США передчасно.

Проте стан здоров’я цих комах — причина глибокого занепокоєння представників індустрії сільського господарства. Це не жарт — «послуги» по запиленню оцінюється в 10-15 мільярдів доларів в рік. Нагадаємо, що феномен скорочення чисельності бджіл отримав назву «синдром руйнування колоній» (colony collapse disorder — CCD).

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments