Земля

Дослідження: земляни частіше бачитимуть веселку через глобальне потепління

Це явище пов'язане з глобальним потеплінням.

За оцінками авторів нового дослідження, в результаті глобального потепління до початку наступного століття земляни зможуть спостерігати веселку приблизно на 5% частіше, ніж на початку 21-го століття.

Photo by David Brooke Martin on Unsplash

Дослідники з Гавайського університету в Маноа з’ясували, що зміна клімату збільшить можливості побачити веселку. Згідно з результатами їх аналізу, до 2100 року жителі Землі зможуть спостерігати приблизно на 5% більше райдужних днів, ніж на початку XXI століття.

Команда аналітиків вивчила фотографії в одній соціальних мереж, де люди діляться різними знімками. Вони розсортували десятки тисяч кадрів, зроблених по всьому світу, з позначкою «Веселка».

Потім фахівці створили модель прогнозування веселки на основі відібраних знімків і карт опадів, хмарного покриву і кута нахилу Сонця. Нарешті, вони застосували свою розробку до теперішнього та майбутнього часу. Вона показала, що на 66-79% територій суші число веселок збільшиться — переважно в північних широтах і на дуже великих висотах. Крім того, згідно з результатами спостереження, найгарячішими точками для появи веселки є острови.

“Це пов’язано з тим, що рельєф острова піднімає повітря під час щоденних морських бризів, викликаючи локальні зливи, оточені ясним небом, яке пропускає Сонце, створюючи величні веселки», — поділився один з авторів.

Незважаючи на все це, на 21-34% територій суші веселки стануть більш рідкісними, ніж зараз. Це густонаселені райони з задимленою атмосферою і райони, уражені посухою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button