Земля

У США знайшли кістки найдавнішого птерозавра-пелікана

У США знайшли кістки найдавнішого з відомих науці птерозавра-пелікана, який жив у пізньому тріасі. До крейдяного періоду, що почався 65 млн років тому, хижак був найбільшою літаючою твариною.

В США нашли кости древнейшего птерозавра-пеликана

Вчені відзначають, що птерозаври домінували на планеті одночасно з динозаврами і були першими, хто освоїв махаючий політ. Літаючі хребетні є предками сучасних птахів, однак у ранній період розвитку більше схожі на хижих рептилій. Маючи досить тендітну структуру скелета, птерозаври погано зберігаються, а їх скам’янілості в основному знаходять в Альпах. В американському штаті Юта при розкопках в виробленій шахті наукові фахівці на чолі з Брукс Брітт виявили близько 18 тис. фрагментів кісток.

Як пише Nature Ecology & Evolution, з восьми хребетних одне належить неідентифікованій особині, що жила 200 млн років тому. Розмах крил птерозавра становить півтора метра, що робить його дуже великим хижаком тріасу.

Відносячись до роду Caelestiventus hanseni, на нижній щелепі тварина має кістковий бугор і шкіряний мішок, як у пеліканів. Вчені вважають, що в ньому птерозавр утримував здобич або використовував для вокалізації.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button